Siłownia - bezpieczny start - teoria treningu
czwartek, 30 stycznia 2020 10:04

2. edycja zapoczątkowanego w zeszłym roku  projektu powitała nowych uczestników czterogodzinnymi zajęciami z teorii treningu. Projekt skierowany jest do osób planujących studia na wychowaniu fizycznym, fizjoterapii, medycynie oraz dla tych, którzy chcą ćwiczyć w sposób świadomy i bezpieczny.

 

Pod okiem autorów projektu – dwojga trenerów medycznych - personalnych: Moniki Czerwińskiej i Arkadiusza Glebowicza dowiadywali się o funkcji poszczególnych mięśni i najczęstszych problemach związanymi z nimi, o znaczeniu patrzenia na ciało ludzkie jako jedną współdziałającą ze sobą całość, a nie tylko zbiór  mięśni mających przeróżne zadania, o powięzi, która niezadbana może być częstszą przyczyną dysfunkcji niż problemy kostno-mięśniowe. Grupa dowiedziała się również jak skonstruować poprawny plan treningowy, jak budować siłę i jak dobrać trening pod swoje cele.

Poza czystą teoria, praktycznie szukaliśmy przepony w ciele wywołując bezwarunkowy odruch jej aktywacji, uczyliśmy się jak za pomocą pozycji wyciągania czubka głowy (tzw. Elongacji) i kości krzyżowej uzyskać napięcie mięsni głębokich. Dodatkowo, trenerzy postawili pierwszą wstępną diagnozę  problemu braku stabilizacji jednego z uczestników projektu.

Następny moduł, który obejmować będzie zajęcia praktyczne wykorzystujące poznana wiedzę, odbędzie się na siłowni pod koniec lutego.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...