Tu dorastamy do marzeń [aktualizacja]
poniedziałek, 17 lutego 2020 12:12

Tu dorastamy do marzeń… to motto koncertu, który odbył się 16 lutego w Liceum Ogólnokształcącym im. B. Głowackiego w Opatowie. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem artystycznym objął Starosta Opatowski – Pan Tomasz Staniek oraz Burmistrz Miasta i Gminy Opatów – Pan Grzegorz Gajewski. Wśród zaproszonych Gości, obok władz samorządowych, znaleźli się radni powiatowi i gminni, dyrektorzy, kierownicy i przedstawiciele instytucji państwowych z terenu powiatu opatowskiego, przedstawiciele Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty w Kielcach, emerytowani nauczyciele, przyjaciele szkoły oraz rodzice uczniów. Obecni byli również przedstawiciele mediów – Radio Kielce i Radio Opatów.

 

Koncert był spotkaniem pasjonatów muzyki – obecnych uczniów szkoły oraz jej absolwentów. I chociaż życie zawiodło ich w różne miejsca, marzenia poszły razem z nimi i towarzyszą im w dorosłości. Chętnie teraz wrócili do opatowskiego Bartosza, aby wspólnie z młodszymi koleżankami i kolegami uczestniczyć w koncercie, tworząc wspólnotę międzypokoleniową szkoły.

Młodzi muzycy wykonali piosenki polskich i światowych artystów, od utworu pt. „Aleja gwiazd” Zdzisławy Sośnickiej, poprzez piosenki Zbigniewa Wodeckiego i Budki Suflera, po muzykę filmową. Koncert był więc okazją do zaprezentowania wybitnych uzdolnień wokalnych, instrumentalnych i tanecznych młodych artystów. Został on zorganizowany z inicjatywy Pani Dyrektor Małgorzaty Szczepańskiej, która podkreśla, że wszechstronny rozwój młodzieży, w tym w dziedzinie muzyki i tańca, jest jedną z misji szkoły. Jest też odpowiedzią na potrzeby uzdolnionej i wrażliwej młodzieży, która ma prawo do marzeń i ich realizacji. To również wyjście naprzeciw oczekiwaniom rodziców uczniów i społeczności lokalnej. Wpisuje się także w tradycję placówki od początku jej istnienia – tworzenie w szkole klimatu do rozwoju kultury duchowej i artystycznej.

Koncert zakończył się muzycznym podziękowaniem, połączonym z życzeniami dla przybyłych Gości, wyśpiewanymi przez wszystkich uczestników koncertu oraz metaforyczną definicją muzyki, przedstawioną przez prowadzących: „Czym jest muzyka? Może niebem, z nutami zamiast gwiazd.”

Dyrekcja Szkoły serdecznie dziękuje wszystkim młodym artystom – uczniom i absolwentom szkoły, którzy z wielkim zaangażowaniem podzielili się swoimi uzdolnieniami, umiejętnościami muzycznymi i tanecznymi, podczas tak pięknej uczty melomana. Dziękuje także Pani Magdalenie Szemraj za przygotowanie muzyczne młodzieży, Panu Romanowi Dulnemu za pomoc choreograficzną, Pani Wioletcie Kargulewicz za nastrojową i romantyczną dekorację oraz Pani Longinie Ordon za pomoc techniczną z OOK i Panu Januszowi Wójcikowi z Powiatowego Centrum Kultury.

Autorem zdjęć jest Jakub Wiącek (klasa IB)


 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...