LXXI Olimpiada Matematyczna
piątek, 07 lutego 2020 17:50

Igor Swat uczeń klasy II B o profilu politechnicznym został zakwalifikowany do zawodów II stopnia LXXI Olimpiady Matematycznej. Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna to coroczne, najbardziej prestiżowe zawody matematyczne odbywające się w Polsce. Nadrzędnym celem Olimpiady Matematycznej jest promowanie matematyki wśród młodzieży szkolnej - rozbudzanie zainteresowania nią i zamiłowania do nauki matematyki. Bardzo istotne jest również wyszukiwanie i wspieranie młodych talentów matematycznych oraz zachęcanie do zdobywania wiedzy na własną rękę.

W drugim etapie Olimpiady Matematycznej uczestnicy mierzą się z zadaniami matematycznymi podczas specjalnego egzaminu. Tzw. zawody okręgowe trwają dwa dni, a w każdym z nich należy rozwiązać trzy zadania w ciągu maksymalnie pięciu godzin. Igor już 7 i 8 lutego 2020 na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego zmierzy się ze młodymi matematykami różnych szkół średnich.

Trzymamy kciuki za Igora i życzymy sukcesów w matematycznych zmaganiach.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...