Wizyta w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej na WSPiB w Ostrowcu Św.
piątek, 17 stycznia 2020 08:28

Dnia 14.01.2020r. młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego z klasy IIc wraz z wychowawcą panią Ewą Basak uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pani dr Katarzyna Kucharska przywitała uczniów oraz oprowadziła po Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej im. prof. Macieja Latulskiego. Z dokładnością wyjaśniła na czym polega praca pielęgniarki oraz z jak dużą odpowiedzialnością jest związana.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć sale z profesjonalnym sprzętem i wyposażeniem, który bardzo dobrze przygotowuje studentów do wykonywania swojego zawodu. Następnie Pani dr Jolanta Kuzka pokazała uczniom naszej szkoły fantomy wysokiej wierności, które służą do realizacji realnych scenariuszy w codziennej pracy pielęgniarek – można im zbadać puls, pobrać krew, cewnikować a nawet porozmawiać. Studenci ćwicząc na takich fantomach odgrywają różne scenariusze sytuacji, z którymi mogą spotkać w swojej przyszłej pracy pielęgniarki z pacjentem. Pod kierunkiem pani dr Jolanty Kuzki uczniowie mieli ponadto możliwość ćwiczenia umiejętności związanych z RKO na profesjonalnych fantomach - dorosłym i dziecku.

Wizyta w Centrum Symulacji Medycznej poszerzyła nasze wiadomości z jednego z najważniejszych zagadnień - ratowania życia innemu człowiekowi i uświadomiła nam jak ważna i odpowiedzialna jest praca pielęgniarki.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...