O Diamentowy Indeks AGH
czwartek, 16 stycznia 2020 08:14

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie to jedna z najlepszych i najbardziej renomowanych oraz nowoczesnych polskich uczelni, od lat zajmująca czołowe miejsca w rankingach szkół wyższych. Jest uczelnią przodującą w Polsce w dziedzinie nowoczesnych technologii, zajmującą wysoką lokatę w skali międzynarodowej. Organizowana przez tę uczelnię trzyetapowa ogólnopolska olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH" realizowana jest w zakresie czterech przedmiotów: matematyki, fizyki, chemii i geografii.

Celem olimpiady jest zachęcenie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do intensywniejszej nauki przedmiotów ścisłych i przyrodniczych. W tym roku odbyła się XIII edycja konkursu. Do II etapu z matematyki z opatowskiego liceum zakwalifikowali się: Wojciech Baran, Maciej Grześkiewicz oraz Adrian Szostak z klasy IIIb, pracujący pod kierunkiem p. Moniki Wosik oraz Igor Swat z klasy IIb pod kierunkiem p. Anny Nowak.

II etap konkursu odbędzie się 2 lutego 2020r. Laureaci konkursu przyjmowani sana uczelnię AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej, co jest niezwykle prestiżową nagrodą.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...