Niecodzienna lekcja biologii w Sali Prosektoryjnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
wtorek, 14 stycznia 2020 11:52

Uczniowie „Bartosza” z klas 1c i 2c - medycznej oraz ratownictwa medycznego i fizjoterapii uczestniczyli w niecodziennej lekcji biologii na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Po zapoznaniu z najważniejszymi informacjami dotyczącymi uczelni oraz specyfiki studiów medycznych, licealiści zostali wprowadzeni do Sali Prosektoryjnej Zakładu Anatomii Prawidłowej. Prowadzący zajęcia Pan dr n. med. Jacek Baj demonstrował uczniom narządy ludzkie: serce, mózg, wątrobę, jelita oraz spokojnie i wnikliwie objaśniał ich strukturę i funkcje. Miłym akcentem zajęć było to, że wykładowcy asystowały studentki I i III roku medycyny, w tym Julia Kaptur - ubiegłoroczna absolwentka naszej szkoły.

Druga część zajęć to nauka na „żywym materiale”, czyli mini kurs badania ultrasonograficznego. Młodzież miała możliwość poznać zasady działania USG. Charakteryzuje się ono dużą dokładnością i umożliwia wykrywanie w narządach nawet bardzo małych zmian. Podsumowaniem zajęć był test dla uczniów sprawdzający zdobytą wiedzę z zakresu anatomii.

Następnie panie Ewa Basak i Bożena Domagała-Rej oraz pan Piotr Kaptur przekazali Wykładowcy i Władzom Uczelni najlepsze życzenia od Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Młodzieży „Bartosza” oraz wręczyli upominki. Podziękowali także za współpracę wzbogacającą niewątpliwie działania edukacyjne naszej szkoły oraz za wspaniałe zajęcia.

Na zakończenie licealiści udali się do kina, by obejrzeć film „Last Christmas”. Wrócili do domów zadowoleni, pełni pozytywnych wrażeń i wzbogaceni o nowe doświadczenia.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...