Spotkanie z pisarzem
poniedziałek, 13 stycznia 2020 13:20

9 stycznia klasa Ia uczestniczyła w spotkaniu z pisarzem Arturem Dębskim. Chociaż urodził się w Kielcach, pokochał Opatów, tu mieszka i tworzy. Zawodowo jest związany z Podziemiami Opatowskimi.  Jego dorobek literacki jest imponujący. Do tej pory wydał siedem tomików wierszy: „Dylematy”, „Przedpory”, „Oświecenie”, „Tęsknoty”, „Nadgodziny”, „Rozmowy”  i najnowszy „Cnoty”. Pisze również prozą:  „Arkan”, „Parafia”, „Kodeks A. Turadiego”, „Opowiadania ziemi opatowskiej”, „Anioł Temidy”, „W świece Ducha Boru”, „Plantacja”, „Księga Karła”. Sam projektuje okładki do swoich książek.

Artur Dębski chętnie spotyka się z czytelnikami, łatwo dociera do swoich słuchaczy, odkrywając przed nimi Opatów, jakiego nie znają: prastary, bogaty w legendy. W czasie spotkania z młodzieżą zachęcał do zgłębiania wiedzy o regionie, kultywowania tradycji.

Pisarz krótko przedstawił uczniom Bartosza swój dorobek twórczy. Zachęcał ich do rozwijania swoich różnorodnych pasji, nie tylko literackich. Artur Dębski to człowiek obdarzony poczuciem humoru, łatwo nawiązujący kontakt z młodymi ludźmi, ktoś, kto język polski i historię traktuje jak intelektualną przygodę, stąd spotkanie z nim było humanistyczną ucztą.

Młodzież chętnie rozmawiała z pisarzem, również po spotkaniu. W kolejnych miesiącach planowane są warsztaty dla uczniów Bartosza piszących testy literackie pod kierunkiem Artura Dębskiego.

Spotkanie przygotowały: Agnieszka Miśkiewicz i Joanna Lawęda.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...