Uczniowie Bartosza w eliminacjach okręgowych Olimpiady Statystycznej
czwartek, 19 grudnia 2019 21:12

4 grudnia 2019r w siedzibie Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach odbył się drugi etap IV Olimpiady Statystycznej. Organizatorem olimpiady jest Polskie Towarzystwo Statystyczne i Główny Urząd Statystyczny. Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego reprezentowało dwoje uczniów klasy IIIB: Agnieszka Krakowiak oraz Bartosz Bara, którzy zostali zakwalifikowani do drugiego etapu olimpiady.

Olimpiada statystyczna jest olimpiadą interdyscyplinarną. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych, metod badań statystycznych, podstaw rachunku prawdopodobieństwa, gospodarki, przedsiębiorstw, a także przemian społeczno- gospodarczych świata i Polski.

Zadaniem uczestników zmagań olimpijskich było rozwiązanie dwóch testów składających się z kilkudziesięciu pytań o zróżnicowanym stopniu trudności z zakresu matematyki i geografii. W zawodach okręgowych rywalizowało ze sobą kilkudziesięciu uczniów szkól ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego. Nasi uczniowie uzyskali bardzo dobre wyniki w skali regionalnej i ogólnopolskiej. Agnieszka Krakowiak uplasowała się na 10 miejscu w okręgu. Przygotowanie do olimpiady pozwala na ugruntowanie wiedzy niezbędnej do uzyskania dobrego wyniku na maturze.

Opiekunami młodzieży są pani M. Wosik - nauczyciel matematyki oraz pani M. Stępień - nauczyciel geografii.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...