Wigilia w Bartoszu
czwartek, 19 grudnia 2019 10:50

"Człowiek świąteczny" - to określenie, które stało się mottem rozważań bożonarodzeniowych, podczas spotkania wigilijnego, które odbyło się w Bartoszu 17 grudnia 2019 r. W uroczystości tej uczestniczyła społeczność szkolna – Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy administracji i obsługi, Rodzice i Uczniowie. Zaproszenie przyjął również Starosta Opatowski – Pan Tomasz Staniek, który złożył wszystkim obecnym życzenia świąteczne i noworoczne. Na wigilijnym spotkaniu gościli także emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy podkreślają, jak ważny jest dla nich kontakt ze środowiskiem szkolnym.

Na uroczystość wigilijną młodzież przygotowała koncert kolęd i pastorałek. Uczniowie każdej klasy przygotowali jeden utwór bożonarodzeniowy i wykonali go we własnej aranżacji, prezentując swe talenty i uzdolnienia. Podczas koncertu młodzież zaskoczyła zgromadzonych ciekawymi pomysłami wykonania kolęd oraz własnym rozumieniem świątecznej radości. Dopełnieniem wigilijnego spotkania były rozważania o. Adriana, który zaznaczył, jak ważne w przeżywaniu świąt i całego życia jest bogactwo wewnętrzne człowieka i umiejętność dawania innym własnego dobra w różnych postaciach. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Małgorzata Szczepańska w życzeniach przekazanych społeczności szkolnej wskazała znaczenie wspólnego przeżywania radości świątecznej i szukania tego, co ludzi w życiu łączy.

Foto: Jakub Wiącek (IB) oraz Damian Stan (IIIB)

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...