Sukces geograficzny uczniów Bartosza
wtorek, 17 grudnia 2019 10:42

Kolejny raz młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego znalazła się w gronie elity geograficznej województwa świętokrzyskiego, bowiem troje uczniów: Dominika Chmielewska z kl. IIIb, Małgorzata Maciąg z kl. IIb i Damian Kasprzycki z kl. IIa zostało zakwalifikowanych przez Komitet Główny XLVI Olimpiady Geograficznej do etapu okręgowego. Celem Olimpiady Geograficznej jest rozbudzanie wśród młodzieży szkolnej zainteresowania geografią, wykrywanie i rozwijanie uzdolnień, pobudzanie do twórczego myślenia, podnoszenia poziomu wiedzy geograficznej uczniów i umiejętności jej stosowania w praktycznym działaniu.

 

Uczniowie w etapie szkolnym przygotowali prace badawcze na wskazany przez Komitet Główny Olimpiady temat. Dominika i Małgosia wykazywały wpływ inwestycji drogowej w gminach Ćmielów i Klimontów na jakość życia mieszkańców. Damian natomiast przedstawił wpływ wydobycia surowców mineralnych na zmiany krajobrazu i środowiska geograficznego w Łagowie.

Udział w olimpiadzie daje możliwości poszerzenia i ugruntowania wiedzy geograficznej potrzebnej do uzyskania wysokiego wyniku na maturze z geografii na poziomie rozszerzonym, a w dłuższej perspektywie podjęcia studiów związanych z tym przedmiotem (m. in. ekonomia, geodezja, prawo, logistyka na prestiżowych uczelniach (SGH, AGH, UJ).

Etap okręgowy XLV Olimpiady Geograficznej odbędzie się w dniach 8-9 lutego 2020 roku. Opiekę merytoryczna nad uczniami sprawuje pani  Małgorzata Stępień-nauczyciel geografii.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...