Młodzi sportowcy na start!
piątek, 04 października 2019 10:52

3 października 2019 roku Zespół Szkół Nr 2 w Opatowie przyjął szczególnych gości. Byli to uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jałowęsach, Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego - Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń w Niemienicach oraz dzieci z przedszkola „Ha ha ha” w Opatowie.

Powodem wizyty był Dzień Młodego Sportowca organizowany przez Ośrodek w Jałowęsach, zaś udziałem wolontariuszy z naszej szkoły była pomoc przy organizacji konkurencji sportowych i opieka nad uczestnikami zawodów. To nie pierwszy raz, kiedy Bartosz gościł dzieci niepełnosprawne. Od lat pomagamy przy organizacji wydarzeń sportowych, które mają integrować dzieci i młodzież w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności intelektualnej i fizycznej. W tym roku to szczególnie ważne, bowiem jako szkolne koło wolontariatu podjęliśmy wyzwanie zdobycia certyfikatu „Szkoła, która pomaga”. Przed nami sporo zadań: zbiórka dla schroniska dla zwierząt, pomoc rzeczowa dla domu dziecka, konkursy literackie i plastyczne o tematyce wolontarystycznej.

Przy okazji spotkania młodych sportowców okazało się również, że nasza hala sportowa, która spokojnie mieści trzy klasy na lekcjach w-f jest za mała. A to za przyczyną przedszkolaków z „Ha, ha, ha”, którzy przebiegli ją z niespożytą energią dziesiątki razy. Przedszkolakom tak bardzo spodobało opatowski liceum, że deklarowali nawet, iż się do nas zapiszą, zaś na pytane: Kiedy to będzie? Bez chwili namysłu odpowiadali: Jutro!…. Zatem zapraszamy.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...