Razem młodzi przyjaciele… - rajd integracyjny uczniów klas pierwszych
wtorek, 01 października 2019 13:01

Rajd integracyjny uczniów kl.I to już szkolna tradycja w opatowskim Bartoszu. Jest on organizowany na początku nauki w kl.I, aby uczniowie pochodzący z różnych miejscowości, absolwenci różnych szkół podstawowych i gimnazjalnych, szybko zapoznali się i odnaleźli w nowych zespołach klasowych i w nowej szkole. W tym roku szkolnym rajd integracyjny odbył się w piątek 30 września i był pieszym przemarszem do Zochcinka uczniów siedmiu klas I wraz z wychowawcami i innymi nauczycielami – opiekunami. Do młodzieży dołączyła również pani dyrektor Małgorzata Szczepańska, która aktywnie włączyła się w organizację tej imprezy, aby być blisko młodzieży, poznać nowych uczniów w ich działaniach, poza sytuacjami szkolnymi.

Chociaż trasa rajdu była niezbyt odległa, to jednak jej pokonywanie było okazją do rozmów, wzajemnego dzielenia się wrażeniami z nowych doświadczeń i przeżyć szkolnych. W Zochcinku natomiast – na terenie DPS – w bardzo spokojnym i urokliwym miejscu, młodzież prezentowała swoje nowe klasy, pomysły, piosenki, które ukazywały charakter poszczególnych profili. Były też konkurencje sportowe, które wskazywały na wolę rywalizacji, dążenia do bycia najlepszym. Pobyt w na terenie DPS był dla wielu uczniów okazją do spacerów, oglądania zwierząt, a nade wszystko do bycia razem z kolegami i koleżankami z klas I oraz do wspólnego posiłku, przygotowanego przez nauczycieli.

Serdecznie dziękujemy dyrektorowi DPS w Zochcinku  - panu Jarosławowi Basakowi za udostępnienie terenu i pomoc w przygotowaniu posiłków.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...