„Bartosz” pomaga
wtorek, 17 września 2019 13:11

14 września dla opatowian był dniem, w którym mogli pożegnać lato bawiąc się na imprezie zorganizowanej w miejskim amfiteatrze, równocześnie uczestnicząc w akcji „Dobry kram dla Kamila”. Dla Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy Zespole Szkół Nr 2 w Opatowie to początek działań w nowym roku szkolnym. Pierwsze zadanie to kiermasz ciast. Wszystkie klasy „Bartosza” podjęły wyzwanie i na stole organizatorów sobotniej akcji charytatywnej pojawiły się w wielkiej obfitości smakowite szarlotki, serniki, pierniki, ciasteczka i  babeczki.

Wypieki zniknęły bardzo szybko a dochód z ich sprzedaży został przeznaczony dla Kamila, który zmaga się z ciężkimi chorobami. Konto chorego urosło o kilka tysięcy, zapewne urosły też nadzieje opiekunów Kamila, urosły też serca wszystkich, którzy choćby w najmniejszym stopni wsparli akcję. Jak mówi przewodnicząca Szkolnego Koła Wolontariatu Natalia Hołody: „Dopiero się rozkręcamy w tym roku szkolnym, ale już dziś dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w akcję i dostarczyli ciasta. Przed nami działania na rzecz osób niepełnosprawnych, ubogich, samotnych i dzieci. Zapraszamy do współpracy!”

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...