Pierwszaki z Bartosza na Politechnice Warszawskiej
wtorek, 17 września 2019 12:49

12 września 2019 roku uczniowie trzech klas pierwszych o profilu matematyczno-fizycznym i politechniczno-ekonomicznym wzięli udział w niezwykle ciekawym wydarzeniu zorganizowanym przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Podczas V Dnia Popularyzacji Matematyki uczniowie z Opatowa, po wcześniejszej rejestracji internetowej, mięli okazję wziąć udział w wielu wykładach, warsztatach i konkursach rozbudzających wśród uczniów pasję i zapał do nauki przedmiotów ścisłych.

 

Obok niektórych propozycji nie dało się przejść obojętnie np: Matematyka sztuczek karcianych, Matematyka, ślepy nietoperz i medycyna, O modelu drapieżnik-ofiara, czyli czego ekolog może dowiedzieć się od matematyka, Gra(f) w piłkę nożną, czyli jak wyliczyć sport?, czy Wystrzałowe wisienki.

Uczniowie zgodnie uważają, że wyjazd i udział w takim wydarzeniu był dla nich bardzo atrakcyjny i motywujący do ciężkiej pracy ale jednocześnie była to świetna forma integracji zespołów klasowych. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy klas p. Monika Wosik, p. Małgorzata Kołodziej, p. Aneta Kucharczyk oraz p. Mirosław Pargieła.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...