Wspomnienie o wojnie i inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020
czwartek, 05 września 2019 10:19

„W dniu 1 września wspominamy rocznicę wybuchu II wojny światowej. Kiedy tego dnia w godzinach porannych Polska została zaatakowana od Zachodu, cały Naród był gotów odpowiedzieć na ten zbrojny najazd, podejmując wojnę w obronie śmiertelnie zagrożonej Ojczyzny. Godny podziwu i wiecznej pamięci był ten bezprzykładny zryw całego społeczeństwa, a zwłaszcza młodego pokolenia Polaków w obronie Ojczyzny i jej istotnych wartości.” Przywołaniem słów Jana Pawła II, odnoszących się do wybuchu II wojny światowej, młodzież Bartosza uczciła 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, dając świadectwo swego patriotyzmu i przywiązania do uniwersalnych wartości, takich jak wolność, honor, piękno i człowieczeństwo.

Wartości te, mimo upływu lat, są zagadnieniami ważnymi dla młodych ludzi i interpretowanymi zgodnie z wrażliwością i doświadczeniami współczesnego pokolenia, co znalazło swój wyraz w piosenkach zaśpiewanych przez uczennice kl.I – Martynę Wójcik i Zuzannę Wiśniewską, które obok swych koleżanek – Aleksandry Bugały, Julii Kozłowskiej i kolegi – Jana Bilskiego, włączyły się w lekcję historii zaprezentowaną w sposób artystyczny.

1 września to również dzień rozpoczynający nowy rok szkolny 2019/2020. Pani Dyrektor Małgorzata Szczepańska zwracając się do młodzieży, podkreśliła, że inauguracja nowego roku, to otwarcie na wszechstronny rozwój, który uwzględnia indywidualność każdego ucznia. Wskazała także, że obecny rocznik uczniów klas I stanowi swoistą osobliwość, bowiem skupia absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych, którzy razem stanowią zespół ludzi ciekawych świata, uzdolnionych, otwartych na nowości. Uczniowie klas II zaś , to starsza brać szkolna, która wchodzi w kolejny etap przygotowań do egzaminów maturalnych. Pani Dyrektor zwracając się do najstarszego rocznika młodzieży – uczniów klas III, podkreśliła wyjątkowy charakter i znaczenie klasy maturalnej.

Następnie Pani Dyrektor przedstawiła nowych nauczycieli, którzy od 1 września 2019r. rozpoczynają pracę w szkole. Są to: Barbara Szewczyk, Monika Jaśkiewicz-Wielgus, Monika Kujszczyk-Dulińska, Michał Bełczowski, Krzysztof Górski, Marek Kasprzyk, ks. Marek Wilk. Omawiając organizacje pracy w nowym roku szkolnym 2019/2020 i zmiany kadrowe, Pani Dyrektor poinformowała o zakończeniu pracy w szkole Pani Haliny Najmanowicz, która w w zawodzie nauczyciela pracowała ponad 30 lat, w tym na stanowisku wicedyrektora 19 lat. Pani Dyrektor Małgorzata Szczepańska, dziękując za te lata pracy, wskazała na wielki wysiłek i wkład  Pani Haliny Najmanowicz w budowanie wizerunku szkoły.

Zatem - witaj szkoło, żegnajcie wakacje!

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...