Bardzo dobre wyniki maturzystów z „Bartosza”
poniedziałek, 08 lipca 2019 11:45

Tegoroczni maturzyści Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Opatowie po raz kolejny udowodnili, że szkoła, którą ukończyli i w której złożyli egzamin dojrzałości, jest najlepszą w regionie, bowiem egzamin maturalny w tym roku zdało 99 procent uczniów. Wyniki uzyskane przez tegorocznych maturzystów są najwyższe w powiecie opatowskim. Szkoła ma powody do zadowolenia z wyników egzaminów z poszczególnych przedmiotów, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym, ponieważ z języka polskiego na poziomie rozszerzonym 3 osoby uzyskały wynik powyżej 90%, z matematyki wyniki dla poziomu rozszerzonego wskazują, że próg 90% przekroczyły 2 osoby, zaś  poziom podstawowy 6 osób napisało na 100%, 5 uczniów - 98%.

Bardzo dobrze tegoroczni maturzyści poradzili sobie również z językiem angielskim, na poziomie podstawowym 10 osób uzyskało wynik 100%, a kolejnych 10 uczniów - 98%. Z poziomu rozszerzonego z tego przedmiotu 3 osoby uzyskały bardzo wysokie wyniki: 98% i 96%.  Na wyróżnienie zasługują zdający jako przedmioty dodatkowe chemię, biologię i geografię, gdyż ich wyniki są również wysokie.

Uzyskane wysokie noty egzaminu maturalnego są podsumowaniem trzyletniej współpracy uczniów i nauczycieli - ich wspólnych wysiłków i trudów. Gratulujemy uzyskanych wyników maturzystom i ich rodzicom. Mamy nadzieję, że uzyskane wyniki pozwolą naszym absolwentom  kontynuować  naukę na wybranych kierunkach studiów i spełniać życiowe marzenia, plany i aspiracje.

Pani Dyrektor Małgorzata Szczepańska podkreśla, że uzyskane wyniki są indywidualnymi osiągnięciami, ważnymi dla każdego młodego człowieka. Cieszą wszystkich - uczniów, rodziców i nauczycieli. Są wskaźnikiem pracy szkoły, ale też zobowiązaniem do dalszej pracy z kolejnymi rocznikami uczniów.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...