Z wizytą w Komedzie Powiatowej Policji w Opatowie
niedziela, 23 czerwca 2019 12:55

W poniedziałek 17.06.2019 uczniowie „Bartosz” z klasy 2c i 1c - medycznej oraz ratownictwa medycznego i fizjoterapii, należący do Szkolnej Grupy Ratowniczej uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami prawa, które odbyło się w Komendzie Powiatowej Policji w Opatowie. W Sali Narad KPP, policjanci przybliżyli młodzieży specyfikę ich zawodu. Podczas spotkania podkom. Agata Frejlich - oficer prasowy KPP opowiedziała o historii swojej formacji. Zapoznała młodzież z funkcjonowaniem opatowskiej komendy oraz przedstawiła strukturę organizacyjną jednostki, w której pełni służbę. Młodych ludzi zachęcała do wstąpienia w szeregi policjantów, zapoznając ich z procedurą kwalifikacyjną, jaką muszą przejść, aby zostać policjantem.

Następnie uczniowie rozmawiali z mł. asp. Krystianem Krzyżanowskim-asystentem Wydziału Ruchu Drogowego na temat prawa ruchu drogowego i prawidłowego zachowania podczas kontroli drogowej. Z kolei asp. szt. Małgorzata Ignacak i st. sierż Grzegorz Chruściel -asystenci Wydziału Kryminalnego przedstawili młodzieży zasady postępowanie policjantów wykonujących czynności na miejscu wypadku lub kolizji drogowej oraz czynności związane z udzielaniem pierwszej pomocy podczas wypadku. Przedstawili także informacje dotyczące podstawowych czynności techniczno-kryminalistycznych podczas oględzin miejsca zdarzenia.

Opiekunem Szkolnej Grupy Ratownictwa Medycznego jest pani Bożena Domagała-Rej.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...