PROJEKT – SILOWNIA BEZPIECZNY START – MODUL 1 I 2
niedziela, 16 czerwca 2019 09:56

Siłownia - wydawałoby się, że jest to jeden z czynników bezpośrednio wpływających w pozytywny sposób na nasze zdrowie. Najczęściej jednak zdarza się, że osoby decydujące się na taki rodzaj aktywności - nie znając prawidłowych wzorców ruchowych i zasad konstruowania swojego planu treningowego- pogłębiają obecne dysfunkcje układu ruchu, bądź w sukcesywny sposób tworzą nowe. Na to nakładają się również kwestie związane z właściwym odżywianiem i sprawnie działającym układem pokarmowym.

 

W dni 4-5.06 Odbyły się dwa pierwsze moduły projektu pt. „ Siłownia- bezpieczny start” prowadzone przez dwóch trenerów personalnych Monikę Czerwińską oraz Arkadiusza Glebowicza.Pierwszego dnia był wykład z teorii treningu, obejmujący podstawowe zagadnienia związane z anatomią funkcjonalną człowieka, poprawną postawą ciała, rodzajami treningów(FBW, SPLIT, PUSH/PULL LEGS), sposobami budowania siły oraz hipertrofii mięśniowej. Omawiane były także różnice pomiędzy treningiem cardio, interwałem a siłowym. W module pierwszym brali udział tylko uczestnicy projektu – 15 osób wytypowanych z klasy IIb i IIc

Drugiego dnia, poruszone były kwestie konkretnie związane z dysfunkcjami układu pokarmowego, do których w bezpośredni sposób przyczynia się dyspepsją żołądkowa oraz dysbioza jelitowa. Omówione zostały strategie żywieniowe takie jak: Carb targeting, Carb cycling, Intermittent Fasting.
Wspomniany był problem powszechnej w dzisiejszych czasach insulinooporności. Uczestnicy dowiedzieli się również podstaw suplementacji usprawniającej cały organizm.
W module drugim brały udział kl IIb i IIc w całości.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...