55 lat po maturze
wtorek, 18 czerwca 2019 09:41

W dniu 14 czerwca 2019r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Opatowie doszło do wyjątkowego spotkania międzypokoleniowego. Tego dnia nasz Bartosz gościł swoich absolwentów, którzy 55 lat temu zdawali egzamin dojrzałości. W imieniu licealnej młodzieży wystąpili Marcin Wróblewski i Igor Adamski. Przedstawili oni gościom dzisiejszy obraz Bartosza, opowiedzieli o tym, w co angażują się uczniowie liceum i jakie są ich wartości.

Następnie głos zabrał pan Tadeusz Religa który podziękował za tak miłe przyjęcie. Podkreślił, że to dla jego kolegów bardzo wzruszająca chwila, która na długo pozostanie w ich pamięci. Odczytał przesłanie, które skierował szczególnie do młodego pokolenia uczniów Bartosza. Miłym gestem było przekazanie na ręce pani dyrektor, Małgorzaty Szczepańskiej, płyty z trzema, wyjątkowymi dla ich pokolenia piosenkami -„Dziwny jest ten świat” Cz. Niemena, „Fabryka małp” Lady Pank i „Pokolenie” Kombii. Na koniec młodzież przeprowadziła wywiad z wyjątkowymi absolwentami, który będzie można usłyszeć w Radio Opatów.

To międzypokoleniowe spotkanie było dla wszystkich bardzo cenną i wzruszającą lekcją wychowania i szacunku.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...