Finał VI Olimpiady Solidarności w Poznaniu
środa, 12 czerwca 2019 08:57

W dniach od 5 do 7 czerwca odbył się w Poznaniu Finał VI Olimpiady Solidarności. Uczestniczyło w nim 16 trzyosobowych drużyn łącznie 48 osób spośród 3000 tysięcy uczestniczących w eliminacjach konkursowych. Województwo świętokrzyskie reprezentowali uczniowie z Ostrowca Św., Włoszczowej. Opatów reprezentował uczeń naszej szkoły Dawid Marcjan z kl. IIa. Uczniowie przygotowywali się do eliminacji centralnych uczestnicząc w wizycie studyjnej zorganizowanej w Gdańsku. Podczas tej wizyty mogli brać udział w warsztatach z komunikacji, zapoznać się z elementami produkcji filmu oraz zwiedzić Europejskie Centrum Solidarności.

 

Podczas zmagań finałowych, które odbyły się w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza drużyny przeszły test wiedzy z okresu 1970-1990, a także zaprezentowali swój film i odpowiadali na pytania konkursowe związane z filmem. Dodatkowe atrakcje przygotowane przez organizatorów to warsztaty w  Rogalowym Muzeum Poznania, podczas których dowiedzieli się jaka jest historia i tradycja wypieku rogali świetomarcińskich, mogli nawet „wyprodukować” takiego rogala. Młodzież zwiedziła przepiękny Poznań, a podczas gali wręczenia nagród wysłuchała koncertu zespołu, który przepięknie śpiewa bez użycia instrumentów.

Nasi reprezentanci wrócili z eliminacji z tytułami  finalistów, czego im serdecznie gratulujemy. Opiekunem merytorycznym Dawida Marcjana była p. Małgorzat Grządziel.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...