Bartosz we Włoszech
poniedziałek, 10 czerwca 2019 12:43

W dniach 25-31 maja 2019roku młodzież Bartosza wraz z opiekunami odwiedziła przepiękną i urokliwą Toskanię. Pierwszego dnia mieliśmy okazję podziwiać romantyczną Wenecję. Podróż po niej rozpoczęliśmy od rejsu statkiem po Kanale Grande. Następnie przeszliśmy na Plac św. Marka, gdzie podziwialiśmy Bazylikę i Pałac Dożów. Kolejnym etapem wycieczki był spacer przepięknymi uliczkami miasta, połączonymi mnóstwem mostów m.in. Mostem Rialto. Nie zapomnieliśmy, oczywiście, o spróbowaniu przepysznej włoskiej pizzy.

 

Drugiego dnia po śniadaniu udaliśmy się do Sienny, jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast europejskich. Zwiedziliśmy kościół św. Dominika z relikwiami św. Katarzyny Sieneńskiej, Piazza del Campo-plac w kształcie muszli oraz katedrę. Po południu udaliśmy sie do San Gimignano zwanego "miastem pięknych wież oraz średniowiecznym Manhattanem". Na koniec dnia spróbowaliśmy lodów z najlepszej na świecie lodziarni Gelateria Dondoli.

Następnego dnia podróży Lucca przywitała nas, niestety, deszczem. Mimo wszystko zwiedziliśmy katedrę San Martino ze słynnym wizerunkiem Volto Santo, plac Napoleona, kościół San Michele in Foro i bazylikę San Frediano z relikwiami patronki miasta św. Zyty. Po południu odwiedziliśmy Pizę ze słynną Krzywą Wieżą, katedrą, baptysterium i dzwonnicą.

Następnym etapem naszej podróży były wzgórza Chianti. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Castel del Brolio, rezydencji słynnego Bettino Ricasoli-twórcy "przepisu na Chianti". Potem oglądaliśmy dziedziniec pałacowy, kaplicę i ogród w stylu angielskim. Kolejnym miejscem wycieczki była Radda in Chianti-miejscowość uważana za stolicę regionu. Następnie udaliśmy się do Castellina in Chianti, gdzie spacerowaliśmy starymi, brukowanymi i świetnie utrzymanymi kolorowanymi uliczkami. Ogromne wrażenie zrobiła na nas Via delle Volte-ulica pokryta kamiennym sklepieniem.

Ostatni dzień wycieczki spędziliśmy w przepięknej Florencji. Zobaczyliśmy kościół Santa Croce, baptysterium ze słynnymi Drzwiami Raju, katedrę Santa Maria del Fiore, kościół San Lorenzo z grobami Medyceuszy. Spacerowaliśmy także obok wieży Giotta, przez Piazza della Signoria przy Palazzo Vecchio,obok galerii Uffizi do Ponte Vecchio-Mostu Złotników-ze sklepikami jubilerskimi. Szczęśliwi,  i pełni wrażeń wróciliśmy do Opatowa. To, co zobaczyliśmy na długo pozostanie w naszej pamięci.Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: Marlena Serwicka, Beata Zwolińska-Kaptur, Ewa Cybula i Anna Nowak.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...