Co się działo w nocy, w szkole?
poniedziałek, 10 czerwca 2019 12:13

W nocy z 7 na 8 czerwca 2019 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Opatowie odbył się IV Nocny Maraton Filmowy. Uczestnicy maratonu zaopatrzeni w śpiwory, koce i poduszki spotkali się  przed godziną 20 aby zamienić bibliotekę w salę kinową, z tym, że zamiast foteli znalazły się w niej materace. Ponieważ na maratończyków czekała noc zmagań ze snem, imprezę rozpoczęto od solidnego posiłku, czyli grilla, który zorganizowany by na szkolnym patio. Nad tym, aby kiełbaski były „w sam raz” czuwał Ojciec Demetriusz z Panią Magdą Zając.

 

Po kolacji rozpoczęła się projekcja, królowały filmy „ z dreszczykiem”. W przerwach między filmami odbywały się zabawy ruchowe, które świetnie integrują każde grono. Niezmiennie popularnością cieszyła się zabawa w chowanego i nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że bawią się w nią nauczyciele z uczniami, w szkole, w nocy… takie rzeczy tylko w „ Bartoszu”. Nad ranem uczestniczy maratonu uzupełnili energię goframi z dżemem. Potem już tylko porządki i o 6 rano opuszczając szkołę, wszyscy powiedzieli sobie dobranoc, do następnego maratonu!

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Opatowie, która sfinansowała zakup artykułów spożywczych i papierniczych wykorzystanych na maratonie. Komisja od wielu lat wspiera różne formy działań profilaktycznych realizowanych w szkole. Członkowie Komisji z otwartością podchodzą do pomysłów młodzieży na spędzanie wolnego czasu z dala od środków psychoaktywnych i ryzykownych zachowań.

Organizatorami maratonu byli: M. Kołodziej, A. Miśkiewicz, M. Zając i Ojciec Demetriusz.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...