Plener artystyczny „Bartosza”
piątek, 07 czerwca 2019 07:25

Jarmark opatowski, który odbywa się każdego roku w pierwszych dniach czerwca, ma już swoją tradycję w życiu kulturalnym naszego miasta. W tym roku w wydarzeniu tym zaznaczył swą obecność w wyjątkowy sposób opatowski Bartosz. Licealiści bowiem wybrali urokliwy zakątek miasta, tuż obok Kolegiaty św. Marcina i Bramy Warszawskiej, aby zaprezentować „Galerię Belfer”, czyli karykatury swych nauczycieli, wykonane przez uczniów: Katarzynę Jasińską, Igora Kota, Kamilę Jarek, Kingę Skodę.

Młodzi artyści namalowali również portrety karykaturalne władz samorządowych Opatowa: Starosty Opatowskiego - Pana Tomasza Stańka, Wicestarosty - Pani Małgorzaty Jalowskiej, Burmistrza Miasta i Gminy Opatów - Pana Grzegorza Gajewskiego oraz Wiceburmistrza - Pana Marcina Słapka, które w tym dniu zostały wręczone włodarzom miasta i powiatu.

Obok galerii karykatur można było obejrzeć prace tegorocznej maturzystki - Weroniki Sobczyk. Był to obraz przedstawiający herb Polski, który zdobył I nagrodę w konkursie plastycznym – „Orzeł Biały – Nasza Duma” organizowanym przez Senat Rzeczypospolitej oraz obraz „Kolegiata św. Marcina w Opatowie”. Należy nadmienić, że prace uczennicy zajmowały najwyższe miejsca w różnorodnych konkursach plastycznych w skali krajowej i światowej.

Poza prezentacją gotowych już prac plastycznych, uczniowie Bartosza pod artystyczną opieką opatowskiej malarki – Teodory Pawełko-Kwiatkowskiej, uczestniczyli w zajęciach warsztatowych pt. „U boku Mistrza”, poświęconych malowaniu zabytkowych elementów architektury Opatowa.

Wyjście ze szkoły w plener i prezentacja uzdolnień młodzieży oraz pokazanie społeczności lokalnej osiągnięć młodych artystów, to – zdaniem Pani Dyrektor Małgorzaty Szczepańskiej – zwrócenie uwagi na talenty, wrażliwość artystyczną uczniów, którzy obok kształcenia z poszczególnych przedmiotów szkolnych w nurcie akademickim, rozwijają swe pasje i zainteresowania. To także ciekawa forma realizacji podstawy programowej, która zakłada wszechstronny rozwój młodego człowieka, w tym również w dziedzinie sztuki. Pani Dyrektor z dumą podkreśla, że każdy uczeń Bartosza to perełka, którą trzeba odkryć.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...