Matematyczne pojedynki w Bartoszu
środa, 22 maja 2019 11:38

W dniu 16 maja 2019 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego została zorganizowana druga edycja konkursu matematycznego dla uczniów klas VIII szkoły podstawowej i klas 3 gimnazjum. Pojedynek matematyczny miał na celu poszerzenie i udoskonalenie wiedzy z zakresu matematyki. Miał też sprawdzić umiejętności wykorzystania wiedzy matematycznej na co dzień i rozwijanie zdolności współpracy w zespole. Przedsięwzięcie cieszyło się dużą popularnością pośród sympatyków matematyki z okolicznych szkół powiatu opatowskiego.

Do konkurencji zgłosiło się 5 szkół, które reprezentowały 6 osobowe drużyny. Konkurs obejmował następujące konkurencje: trimino matematyczne, sudoku, matematyczna krzyżówka, test złożony z 13 zadań, gra „5 sekund”. Po wysiłku umysłowym uczestnicy konkursu przystąpili do wykonania plakatów, których hasłem przewodnim była: "Abstrakcyjna postać matematyczna". Ta konkurencja nie podlegała punktacji, ale drużyna otrzymała za nią bonus w postaci oceny bardzo dobrej z matematyki w nowym roku szkolnym 2019/2020. Konkurencje oceniała komisja złożona z nauczycieli – opiekunów grup oraz z przewodniczącej komisji pani Moniki Wosik.

Uczniowie wykazali się zaangażowaniem i matematyczną wiedzą w każdej z konkurencji, a także kreatywnością podczas konkursu plastycznego. Najlepiej poradzili sobie uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie pod opieką pani Danuty Król - Chuchnowskiej, zajmując pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Opatowie, której opiekunem jest pani Teresa Kolasa. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lipniku pod opieką pani Marii Głowackiej.

Konkurs został przygotowany przez panią Zuzannę Herbuś wraz z klasą 1C we współpracy z nauczycielami matematyki: panią Anną Nowak i Moniką Wosik, zaś patronat honorowy objął Starosta Opatowski – Pan Tomasz Staniek.

Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy Wam, Waszym opiekunom, Dyrektorom szkół za to, że umożliwili Wam pobyt w naszej szkole. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście w murach Bartosza. Życzymy Wam wielu sukcesów i rozwijajcie swoje pasje matematyczne!

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...