Wolontariusze z Bartosza
środa, 15 maja 2019 08:47

Tradycyjnie, wolontariusze z „Bartosza” włączyli się w akcję na rzecz osób objętych pomocą Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opatowie. Wsparcie to obejmuje najczęściej osoby starsze, schorowane, samotne, które nie są w stanie poradzić sobie ze wszystkimi obowiązkami domowymi. Do zadań wolontariuszy należy pomoc w porządkach przedświątecznych, jednak ważniejsze z perspektywy osób samotnych są rozmowy, dające możliwość opowiedzenia o swoim życiu,  zainteresowaniach, troskach, problemach. Nie brak uczniów oraz nauczycieli, którzy całym sercem angażują się w to przedsięwzięcie, dając w ten sposób wzorowy przykład bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.

W tym roku główną siłą napędową wolontariatu były uczennice klas pierwszych: 1a – Katarzyna Frejlich, Patrycja Wójtowicz, Katarzyna Zdyb, Kinga Sitarska, Adrianna Grzesiak, Dominika Goraj, Karolina Ziarko, Nina Religa, Patrycja Rzepka, Karolina Stańczak, Helena Gierczak, Anna Michalska, Anna Godzisz, Aleksandra Strojewska, Klaudia Wyrazik, Emilia Kordyka, Patrycja Zioło. 1c: Wiktoria Gromczyk, Kornelia Heimann, Martyna Kordyka, Paula Wujtowicz, Aleksandra Grzyb, Martyna Masak, Aleksandra Dobroć, Aleksandra Słapek, Karina Radom, Karolina Szostak.

Poprzez wolontariat młodzież uczy się wrażliwość na ludzkie potrzeby i problemy, uświadamia sobie realia współczesnego świata, zdobywa doświadczenie, które może się przydać w dalszych etapach życia, zawiera nowe znajomości i rozwija się na różnych płaszczyznach.

Młodzież podjęła się tej akcji pod opieką nauczycieli: Małgorzaty Kołodziej, Małgorzaty Stępień, Agnieszki Miśkiewicz, Małgorzaty Szczepańskiej, Zuzanny Herbuś, Bożeny Domagały-Rej, Agnieszki Grad, Joanny Lawędy, Ewy Siweckiej, Ewy Cybuli.

Wypowiedzi wolontariuszy na temat podjętej akcji są bardzo pozytywne – Już po raz drugi uczestniczyłyśmy w wolontariacie. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności trafiłyśmy na tego samego pana, któremu pomagałyśmy przed Bożym Narodzeniem. Niezwykle miło było spotkać się ponownie i porozmawiać, zaś ogrom radości i satysfakcji dał nam uśmiech, który zagościł na twarzy Pana (…) podczas spotkania. Jesteśmy naprawdę bardzo szczęśliwe, że mamy możliwość wzięcia udziału w tak wspaniałej inicjatywie, kształtującej postawę bezinteresownej pomocy – Emilia Kordyka i Patrycja Zioło.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...