Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas trzecich
poniedziałek, 29 kwietnia 2019 13:08

„Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie”(W. Szymborska)

26 kwietnia 2019 roku to data, która na zawsze zapisze się w pamięci absolwentów Bartosza z rocznika 2016-2019.Tego właśnie dnia otrzymali oni świadectwa ukończenia szkoły średniej. Ta podniosła i ważna uroczystość rozpoczęła się Mszą św. sprawowaną w intencji maturzystów. Została ona odprawiona w hali Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego przez Ojca Gwardiana oraz Ojca Demetriusza.

 

Podczas homilii, Ojciec Gwardian zwrócił się do młodzieży i przypomniał o wielkiej odpowiedzialności, jaka wiąże się z ich wejściem w kolejny etap życia. Życzył im zdrowia ciała, pięknego ducha i jasnego umysłu, które pomogą w czekającym ich egzaminie dojrzałości i w dalszym życiu. Po zakończeniu Mszy św. głos zabrała pani dyrektor, Małgorzata Szczepańska, która przywitała przybyłych Gości, Rodziców, Nauczycieli i Wychowawców oraz przede wszystkim Abiturientów. Następnie poprosiła o zabranie głosu Starostę Powiatu Opatowskiego, pana Tomasza Stańka oraz wiceburmistrza Opatowa, pana Marcina Słapka. Goście z wielkim sentymentem odnieśli się do czasów, kiedy byli nauczycielami Bartosza, a następnie życzyli maturzystom powodzenia na egzaminie dojrzałości. Życzenia absolwentom złożyli także przedstawiciele Samorządu Szkolnego oraz reprezentant Rodziców, pani Dorota Pustuła, która bardzo serdecznie podziękowała Nauczycielom i Wychowawcom za ich trud włożony w kształtowanie i kształcenie młodego, wartościowego człowieka. Do tych pięknych słów dołączyła się przedstawicielka maturzystów, Agata Pustuła, która podziękowała za pomoc okazywaną na każdym kroku. Stwierdziła, że absolwenci Bartosza wyniosą z tej szkoły same dobre wspomnienia i zawsze bardzo chętnie będą tutaj wracać.

Po tych wszystkich pięknych i wzruszających słowach, rozpoczęła się kolejna część uroczystości, podczas której zostały wręczone świadectwa ukończenia szkoły średniej z wyróżnieniem. Pani dyrektor podkreśliła, że bardzo duża liczba młodzieży uzyskała wysokie wyniki w nauce, bo aż 38 osób otrzymało świadectwo z wyróżnieniem. Maturzyści otrzymali także nagrody-symboliczne sowy oraz dyplomy za udział w konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych, w szkolnym wolontariacie oraz za działalność w radioli, gazetce szkolnej, w Teatrze Czterdziestu, oraz za prowadzenie audycji „Bartosz w eterze” w Radio Opatów. Gorące słowa podziękowania zostały skierowane, przez panią Renatę Foremniak, w stronę uczniów naszego liceum angażujących się w pomoc osobom z niepełnosprawnością. W dalszej części uroczystości pan Starosta, Tomasz Staniek, wręczył nagrodę dla Weroniki Sobczyk z klasy IIIc za jej ogromne osiągnięcia w dziedzinie artystycznej. Natomiast pan Włodzimierz Chłopek - kierownik Działu Nauk i Wydawnictw WSEPINM im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach, w imieniu rektora uczelni, wręczył absolwentce klasy prawniczo-medialnej, Aleksandrze Kordas, promesę umożliwiającą jej bezpłatne podjęcie nauki na kierunku kosmetologia na w/w uczelni.

Pod koniec uroczystości nastąpiła chwila, na którą z niecierpliwością czekała cała społeczność Bartosza - ogłoszenie wyników głosowania na Złotego Absolwenta Liceum Ogólnokształcącego im . Bartosza Głowackiego w Opatowie 2019roku. W dziedzinie naukowej wyróżnienie otrzymał Michał Frejlich z klasy IIIa, natomiast w dziedzinie artystycznej, Filip Ozdoba, z klasy IIIb. Po ogłoszeniu wyników głos zabrała pani dyrektor, Małgorzata Szczepańska, która jeszcze raz podziękowała Rodzicom i zaproszonym Gościom za obecność w tak ważnym dniu dla młodzieży i dla szkoły. Absolwentom życzyła, by sięgali gwiazd i by realizowali swoje marzenia.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez panią Ewę Cybulę oraz młodzież klas pierwszych i drugich.

Fotografia: Adrian Szczepański (IIb)

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...