Maturzyści z Bartosza na Jasnej Górze
wtorek, 16 kwietnia 2019 07:34

Jasna Góra to miejsce skupiające rzesze wiernych, którzy pragną powierzyć Matce Boskiej Częstochowskiej wszystkie swoje troski i prośby. 12 kwietnia 2019 roku uczniowie klas III Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Opatowie, wraz z wychowawcami i opiekunami, wyruszyli do tego cudownego miejsca, by wziąć udział w XXVIII Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę.

Wydarzenie to wpisuje się już w tradycję opatowskiego liceum. Młodzi pielgrzymi pragnęli zawierzyć Jasnogórskiej Pani egzamin maturalny, który ich niebawem czeka. Młodzież Bartosza wraz z wychowawcami: Moniką Wosik, Joanną Lawędą, Barbarą Szczechurą i Małgorzatą Kołodziej oraz opiekunami:

Marią Banasińską i o. Demetriuszem wzięła udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Następnie uczestniczyła w uroczystej Mszy Św. w Bazylice Jasnogórskiej pod przewodnictwem biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza. W intencji maturzystów i całej społeczności Bartosza modlił się o. Demetriusz.

Pielgrzymka ta nie tylko umocniła wszystkich uczestników w wierze, ale również dodała sił, motywacji i odwagi do dalszych życiowych zmagań. „Wróciliśmy z poczuciem, że powierzyliśmy swój los Tej, która może wszystko - Jasnogórskiej Matce” – twierdzili zgodnie trzecioklasiści. Pozostaje życzyć, by pozyskane łaski pozostały na długo przy tegoroczny maturzystach Bartosza.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...