Filmowe zaproszenie na Dzień Otwarty Szkoły
wtorek, 16 kwietnia 2019 08:17

Obejrzyj film !

 

Przestrzeń do wszechstronnego rozwoju, czyli dlaczego warto wybierać Bartosza.

Wywiad z Panią Dyrektor Małgorzatą Szczepańską

Red.: Od ilu lat pracuje Pani w Bartoszu?

P. Dyr.: W Bartoszu pracuję od września 1991 roku. Natomiast w zawodzie nauczyciela pracuję już 31 lat.

Red.: Co Pani najlepiej wspomina z dotychczasowej pracy?

P. Dyr.: Najlepiej wspominam czas spędzony z uczniami na rajdach, wycieczkach, zawodach sportowych, spektaklach teatralnych. Wspólne przeżycia pozwoliły na zbudowanie więzi, a nawet przyjaźni, które trwają do dziś. Spotykamy się, dzwonimy do siebie, często wspominamy wspólnie przeżyte chwile.

Red.: Młodzież wielu roczników często wspomina przygotowania do studniówki pod Pani kierunkiem, czyli tradycyjnego poloneza i walca…

P. Dyr.: Studniówka jest zawsze dla maturzystów wielkim przeżyciem, dlatego skupiam się na tym, aby ten pierwszy bal był wyjątkowy. Aby młodzi ludzie przed swoimi rodzicami i całą społecznością szkolną zaprezentowali się jak najlepiej, mogli być z siebie dumni i przysparzać nam wszystkim ogromnych wzruszeń. Praca z młodzieżą, która z zaangażowaniem i przejęciem przygotowuje się do uroczystości, dawała mi zawsze wiele satysfakcji.

Red.: Jakie jeszcze działania uważa Pani za priorytetowe w swojej pracy?

P. Dyr.: Zawsze staram się swoimi działaniami wspierać osoby pokrzywdzone przez los. Pracując ze Szkolnym Kołem Wolontariatu, czy też współpracując ze specjalnymi ośrodkami wychowawczymi, realizowałam różne zadania służące ludziom niepełnosprawnym, chorym, samotnym. Wspomnę chociażby projekt pod hasłem „Nie jesteś inny” realizowany w Opatowskim Ośrodku Kultury, w którym uczestniczyła nasza młodzież i osoby ze specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych,  czy też olimpiady specjalne, w których bardzo licznie jako wolontariusze pracowali  nasi uczniowie. Te przedsięwzięcia utwierdzały mnie zawsze w przekonaniu, że w każdym młodym człowieku są ogromne pokłady empatii, zrozumienia, tolerancji i dobra. Cieszę się, że wspólnie z nimi mogłam je uzewnętrzniać.

Red.: Jaka jest Pani wizja naszej szkoły?

P. Dyr.: Moja wizja opiera się na czterech podmiotach. Uczeń, który w całej pełni może realizować swoje pasje, kształcić się, rozwijać, dla którego szkoła będzie drugim domem. Grono pedagogiczne dobrze i efektywnie ze sobą współpracujące, stale podnoszące swoje kwalifikacje zawodowe. Rodzice jako partnerzy szkoły, zaangażowani w jej życie, wspierający pedagogów w działaniu. Szkoła jako nowoczesna placówka na miarę XXI wieku, współpracująca z instytucjami środowiska lokalnego oraz uczelniami wyższymi. Pracownie przedmiotowe bardzo dobrze wyposażone w pomoce dydaktyczne i multimedia.

Red.: Jaka jest oferta edukacyjna szkoły na kolejny rok? Czy są w niej jakieś nowości?

P. Dyr.: Przygotowaliśmy bardzo bogatą ofertę profilową dla liceum: profil prawniczo – medialny, humanistyczny, medyczny, politechniczny, ekonomiczny, ratownictwa medycznego i fizjoterapii oraz nowość – językowy. W technikum oferowane kierunki kształcenia to technik informatyk i technik ekonomista. Proponujemy także naukę w 3 –letnim liceum ogólnokształcącym dla dorosłych.

Red.: Czym zachęciłaby Pani uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do wyboru Liceum lub Technikum im. Bartosza Głowackiego w Opatowie?

P. Dyr.: Nasza szkoła jest wspólnotą, której wszyscy członkowie są jednakowo ważni. W działaniach kierujemy się zasadą partnerstwa i zaufania. Aktywność uczniów traktujemy jako szansę na rozwój szkoły. Stwarzamy przestrzeń do niezależności w myśleniu, w dokonywaniu wyborów, w kreowaniu i we wdrażaniu nowych pomysłów. Staramy się, aby nasi uczniowie byli współtwórcami wiedzy, pracowali razem, wzajemnie się inspirowali, odkrywali nowości i rozwijali się przy wsparciu nauczycieli i rówieśników. Zadowolenie ucznia jest decydującą miarą sukcesu naszej szkoły.

Opracowanie: redakcja gazetki szkolnej „Bartek News”.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...