Sukces ucznia Bartosza - Dawid Marcjan finalistą etapu centralnego XVII Olimpiady Znajomości Afryki
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 10:55

W dniu 10 kwietnia 2019 r w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyły się  zawody finałowe XVII Olimpiady Znajomości Afryki. Opatowskiego „Bartosza” reprezentował uczeń klasy IIa - Dawid Marcjan, który uzyskał po raz drugi tytuł finalisty etapu centralnego.

W roku szkolnym 2018/19 w olimpiadzie wzięło udział 1753 uczniów ze 141 szkół. Do etapu centralnego zakwalifikowało się 50 uczniów. W finale uczestnicy musieli wykazać się doskonałą znajomością zagadnień tematyki  afrykańskiej i misji działających na tym kontynencie.

Tytuł finalisty dla Dawida to nie tylko uczestnictwo w rywalizacji „najlepszych z najlepszych w Polsce”. Finaliści olimpiady uzyskują indeksy na wybrane kierunki w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Śląskim oraz mają ułatwioną rekrutację np. na prawo w Uniwersytecie Jagiellońskim.

Olimpiada Znajomości Afryki jest wpisana na listę olimpiad Interdyscyplinarnych MEN. Opiekunem Dawida jest Małgorzata Stępień-nauczyciel geografii.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...