„Cudze chwalicie, swego nie znacie”- czyli regionalnie w Bartoszu
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 10:37

W dniu 3 kwietnia 2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym im Bartosza Głowackiego po raz szósty odbył się Dzień Regionalny – konkurs wiedzy o regionie skierowany do uczniów klas pierwszych. Mottem przewodnim Dnia Regionalnego była myśl „Cudze chwalicie, swego nie znacie” Stanisława Jachowicza, ponieważ zachwycamy się pięknem innych miast, państw i krain, a jak się okazuje niewiele wiemy o swoich „małych ojczyznach”, które mają bogatą historię i ciekawe walory przyrodnicze.

Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania  własnym regionem, poszerzenie wiedzy na temat naszej gminy i regionu. W pierwszej części spotkania uczniowie wysłuchali prezentacji przygotowanej przez Pana Zbigniewa Zybałę z Powiatowego Centrum Turystyki w Opatowie dotyczącej mało znanych wydarzeń i miejsc Powiatu Opatowskiego.

W drugiej części spotkania odbył się konkurs wiedzy o regionie. W konkursowo- zabawowy sposób drużyny reprezentujące poszczególne klasy pierwsze zmierzyły się z wiedzą na temat historii i współczesności  Ziemi Opatowskiej.

Zadaniem drużyn było przedstawienie w pomysłowy sposób  najciekawszych informacji dotyczących wybranych gmin Powiatu Opatowskiego. Swoją wiedzą o własnym regionie podzielili się także uczniowie klasy 1 Technikum Informatycznego pochodzący z Ukrainy. Największą wiedzą regionalną i pomysłowością przedstawienia  wykazała się drużyna reprezentująca klasę Ib i tym samym zajęła pierwsze miejsce.

Mamy nadzieję, że młodzież poszerzyła w ten sposób swoją wiedzę o najbliższej okolicy. Inicjatorkami i organizatorkami konkursu były nauczycielki geografii: Małgorzata Stępień i Małgorzata Kołodziej.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...