Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 08:46

6 kwietnia 2019 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Opatowie w składzie: Paulina Lis, Julia Kaptur z klasy IIIc oraz Igor Adamski z klasy Ic, uczestniczyli w okręgowym etapie Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, który odbył się na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Celem olimpiady było kształtowanie świadomości ekologicznej oraz właściwych postaw młodzieży wobec środowiska przyrodniczego.

Młodzi biolodzy musieli zmierzyć się z testem składającym się z 50 pytań o tematyce ekologicznej. Jednak ważna była nie tylko wiedza książkowa, albowiem uczestnicy olimpiady musieli wykazać się również szczegółową znajomością w zakresie takich tematów, jak surowce energetyczne, ich zastosowanie oraz racjonalne wykorzystanie, występowanie obszarów i gatunków chronionych.

W etapie wojewódzkim uczestniczyło około 70 osób, zaś cała trójka licealistów „Bartosza” zajęła wysokie miejsca w pierwszej dwudziestce w województwie. Poziom tegorocznego testu wykraczał znacznie poza materiał programowy, dlatego też gratulujemy im zajęcia wysokich lokat i zdobycia wiedzy na tak istotne tematy, które w dzisiejszych czasach często są przez nas pomijane.

Olimpiada to także okazja do refleksji nad racjonalnym i odpowiedzialnym zachowaniem, które nie będzie szkodzić otaczającej nam przyrodzie, ponieważ niszcząc Ziemię, niszczymy nasz dom.

Opiekunem merytorycznym uczniów była Pani Ewa Basak.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...