Ciekawe spotkanie z Absolwentkami Bartosza
piątek, 05 kwietnia 2019 07:26

W Liceum Ogólnokształcącym im. B. Głowackiego w Opatowie odbyło się bardzo ciekawe spotkanie uczniów klas medycznych 2c, 3c, 3d z Absolwentkami „Bartosza”, które swą przyszłość związały z kierunkami i zawodami medycznymi. Szkołę odwiedziły Klaudia Wrona oraz Aleksandra Basak. Spotkanie zorganizowane przez panią Ewę Basak-nauczycielkę biologii miało na celu przybliżenie uczniom specyfiki studiów medycznych i zawodu ratownika medycznego z perspektywy studenta.

Z wielką pasją, ale i szczerością o zawodzie ratownika medycznego, doświadczeniach ze swojej pracy opowiadała Klaudia Wrona, która ukończyła ratownictwo medyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Scharakteryzowała także ten kierunek, opowiedziała o przedmiotach nauczania, egzaminach i praktykach.

- Musicie wiedzieć, że to niełatwy kierunek, bo bardzo ciężki i odpowiedzialny jest zawód ratownika. Nie jest tak idealnie, jak widzicie na filmach- powiedziała pani Klaudia.-To my, zespół ratownictwa medycznego, najczęściej jako pierwsi docieramy na miejsce wypadków, ratujemy życie poszkodowanych, ale także spotykamy się z ogromnymi tragediami ludzkimi. Nie jest łatwo również na oddziałach SOR. Uwierzcie! Trzeba być odpornym, cierpliwym i silnym fizycznie w tym zawodzie. Nie wolno przestawać się uczyć, bo nigdy nie wie się wszystkiego. Ale jeśli ktoś ma świadomość specyfiki zawodu ratownika i decyduje sie nim zostać, bo jest to jego powołanie, to będzie w tym spełniony- dodała Klaudia.

Z kolei Aleksandra Basak - studentka I roku studiów na kierunku lekarskim na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie opowiedziała o swoich doświadczeniach związanych ze studiowaniem medycyny. Wspomniała także o swych obawach i wątpliwościach.-Bałam się, że nie poradzę sobie. Wydawało mi się, że koleżanki i koledzy, którzy chodzili do renomowanych szkół lubelskich, krakowskich, warszawskich będą mieli łatwiej, są może lepsi. Pierwsze miesiące zweryfikowały moje obawy. Udowodniły, że w naszym „Bartoszu” jest naprawdę wysoki poziom nauczania-powiedziała Ola Basak.

Na zakończenie spotkania Absolwentki „Bartosza” podkreśliły, że młodzież liceum nie powinna i nie może mieć kompleksów małomiasteczkowych. Słowa wdzięczności skierowały do Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, a zwłaszcza do pani Barbary Szczechury i pani Ewy Basak za solidne przygotowanie z chemii i biologii, za nieprzespane noce oraz wielogodzinne „kucie” anatomii i fizjologii, które opłaciło się ,zwłaszcza podczas zaliczania tzw. „szpilek”.

Na zakończenie uczniowie podziękowali Klaudii Wronie i Aleksandrze Basak za bardzo ciekawe spotkanie oraz przekazali pamiątkowe filiżanki z logo „Bartosza”. O tym, że zaproszenie Absolwentek do szkoły było potrzebne udowodniło autentyczne zainteresowanie ze strony młodzieży i liczne pytania zadawane już w mniejszym gronie po spotkaniu.

Jesteśmy dumnie Absolwenci LO im. B. Głowackiego tak miło wspominają swój pobyt w szkole, promują ją w środowisku, spełniają swoje marzenia oraz realizują postawione sobie cele, osiągając sukcesy i przynosząc chlubę szkole - powiedziała pani Dyrektor Małgorzata Szczepańska.

Miłym akcentem było zaproszenie Klaudii Wrony i Aleksandry Basak przez Panią Dyrektor na chwilę rozmowy przy herbatce.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...