Z wizytą na targach szkół w Baćkowicach
poniedziałek, 01 kwietnia 2019 13:07

W dniu 29.03.2019r uczniowie Zespołu szkół Nr 2 w Opatowie gościli w Zespole Szkół Publicznych w Baćkowicach. Celem wizyty było zaprezentowanie oferty edukacyjnej liceum i technikum „Bartosza” na organizowanych tam targach szkół. Jak zawsze uczniowie liceum mogli pochwalić się wysokim wynikami edukacyjnymi (matura 2018 zdana na 100%), laureatami olimpiad, konkursów i zawodów sprawnościowych. W szeregach „Bartosza” nie brakuje też pisarzy. Jan Bilski, pasjonat historii i rycerstwa prezentował swoją książkę pt. „Paladyn”. Można było zapoznać się również z tomikiem opowiadań zbiorowego autorstwa uczennic Liceum pt. „Dziewięć prawd”.

Dużym zainteresowaniem cieszył się profil ratowniczy z bogatą ofertą zajęć dodatkowych, uczniowie klas humanistycznych opowiadali o pracy w teatrze, lokalnym radio, gazetce szkolnej, licznych wizytach na uczelniach wyższych współpracujących z opatowskim liceum i technikum. Jednak przede wszystkim młodzi ludzie starali się oddać klimat, atmosferę i ducha szkoły, który wyróżnią ją spośród wielu innych.

Tegoroczna oferta ZS Nr 2 jest niezwykle bogata, skierowana do humanistów, osób zainteresowanych naukami ścisłymi, medycznymi, czy językami obcymi (nowość klasa lingwistyczna). Swoje miejsce znajdą tu także uczniowie zainteresowani nauką w Technikum: technik informatyki i technik ekonomista. Ósmoklasistom i gimnazjalistom życzymy powadzenia na końcowych egzaminach. Zapraszamy na dzień otwarty 25 kwietnia a od września w do naszej szkoły.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...