Finaliści V Edycji Konkursu Języka Angielskiego „Faces Of America”
czwartek, 28 marca 2019 14:00

Dnia 22 marca 2019r. na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbył się II etap V edycji ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Faces of America”. Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego reprezentowała drużyna w składzie Weronika Grudzień, Natalia Nowak oraz Jan Lis z klasy IB. W etapie pierwszym uczniowie przygotowali prezentację multimedialną pt. What should be done to make America a better place to live in the near future?, która zachwyciła komisję zdobywając II miejsce.

Etap II polegał na rozwiązaniu testu dotyczącego znajomości zaawansowanych struktur leksykalno-gramatycznych, kultury oraz historii Stanów Zjednoczonych Ameryki. Drużyna „Bartosza” wykazała się bardzo dużą wiedzą na temat kultury oraz obyczajów USA i zakwalifikowała się do rundy finałowej uzyskując wysoki wynik. Opiekunem uczniów jest p. Agnieszka Grad – nauczyciel języka angielskiego.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...