Sukces ucznia Bartosza w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności
środa, 27 marca 2019 13:29

W ostatni weekend 23-24 marca w Warszawie odbył się finał III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego reprezentował uczeń klasy III a Michał Frejlich. Uzyskał on bardzo duży sukces uzyskując tytuł laureata tej olimpiady. Finał olimpiady odbył się w gmachu biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestnicy olimpiady musieli zmierzyć się z bardzo trudnym testem obejmującym zagadnienia dotyczące strategii bezpieczeństwa i obrony Polski, ładu i pokoju na świecie.

Jak mówi Michał zakres zagadnień na teście znacznie wykraczał poza program wos. Jednak dla Michała, który jest pasjonatem szeroko rozumianej wojskowości, rozwiązanie testu nie stanowiło większego problemu i poradził sobie z nim bardzo dobrze. Stał się tym samym jedynym uczniem z województwa świętokrzyskiego, który uzyskał tytuł laureata OWOBiO. Dzięki dobremu wynikowi i zajętemu dzięki temu wysokiemu miejscu w nagrodę otrzymał indeks na jedną z wybranych uczelni wyższych. Jak mówi Michał mimo dużego wysiłku, który musiał włożyć w przygotowanie do olimpiady - co było dodatkowo trudne, bo Michał jest tegorocznym maturzystą - jest bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku.

Po rywalizacji uczestnicy olimpiady mogli wziąć udział w szeregu ciekawych spotkań z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Obrony Narodowej, Ośrodka Informacji ONZ czy z Dyrektorem Centrum Eksperckiego Policji Wojskowych NATO.

Opiekunem Michała jest pan Piotr Kaptur - nauczyciel historii i WOS-u.

Organizatorami Olimpiady, której już trzecia edycja odbyła się w tym roku były:

- Ministerstwo Obrony Narodowej

- Ministerstwo Edukacji narodowej

- Ministerstwo Spraw Zagranicznych

- Ministerstwo Energii

- Uniwersytet Warszawski

- Szkoła Główna Służby Pożarniczej

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...