Sukces maturzystki Bartosza
poniedziałek, 11 marca 2019 13:57

Sukces tegorocznej maturzystki Anny Szostak, uczennicy klasy III A z opatowskiego „Bartosza”. Anna jest jednym z trzech uczniów, którzy będą reprezentowali okręg świętokrzyski finale XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie. Finał tegorocznej olimpiady odbędzie się 29-30 marca w Ostrołęce. Olimpiada prawnicza, bo tak popularnie nazywa się tę olimpiadę, kierowana jest głównie do pasjonatów prawa, oraz do tych, którzy w przyszłości myślą o studiowaniu tego kierunku studiów.

 

Eliminacje do tej olimpiady są wieloetapowe, rozpoczynają się w szkole napisaniem testu, następnie najlepsi awansują do etapu okręgowego gdzie oprócz testu  muszą zmierzyć się z napisaniem pracy z zakresu prawa. Następnie komitet główny na podstawie tekstów i prac decyduje o wyłonieniu grupy najlepszych 50 uczniów, którzy pod koniec marca walczyć będą o indeksy najlepszych uczelni prawniczych oraz o cenne nagrody rzeczowe. Jak mówi Anna jej marzeniem jest zostanie laureatką tej olimpiady, bo to umożliwiłoby jej dostanie się na jedną z prestiżowych uczelni kształcącej przyszłych prawników.

Opiekunem merytorycznym uczennicy jest Piotr Kaptur nauczyciel LO im. Bartosza Głowackiego w Opatowie.

 

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...