RzeczpospoCzyta 2018, czyli podsumowanie akcji Noc Bibliotek 2018
czwartek, 07 marca 2019 13:04

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania, ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób promująca korzystanie z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać. Biblioteki łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami. Akcję została zainicjowana w 2015 roku. Co roku wyznaczany jest termin, hasło. Wzorem lat ubiegłych opatowski Bartosz wpisał się w tę ogólnopolską akcję. Nadszedł czas podsumowania.

 

Noc Bibliotek w Bartoszu przeprowadzana była pod hasłem „Noc filmu, grozy i prozy”, a działania naszej biblioteki wsparła, niezastąpiony zresztą, jak zawsze w tego typu imprezach, Samorząd szkolny z panią A. Miśkiewicz i panią M. Kołodziej na czele. Nasze przedsięwzięcie nie mogło się obyć bez obecności o. Demetriusza.

Nocne czytanie i oglądanie filmów rozpoczęło się od spotkania, które przygotowała p. M. Zając z panem Aleksandrem Rogozińskim, pisarzem, autorem kryminałów, nazywanym „Księciem komedii Kryminalnej”.

Hasłem akcji 2018 w wyjątkowym roku 100 lat niepodległości Polski było "RzeczpospoCzyta". Czytaliśmy zatem  polską literaturę, oglądaliśmy ilustracje polskich twórców, twórczo zajmowaliśmy się rodzimą sztuką, przyrodą, poznawaliśmy polską historię sprzed stulecia i tę bliższą, a także wyobrażaliśmy sobie Polskę za 100 lat.

W ubiegłorocznej akcji udział wzięło 1875 bibliotek z całej Polski, w tym nasz Bartosz. W tym roku Noc Bibliotek jest zaplanowana na 5 października 2019 roku, a więc już dzisiaj zapraszamy serdecznie.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...