Międzyszkolny Konkur Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
poniedziałek, 04 marca 2019 13:04

Where was Shakespeare born? When is the Thanksgiving celebrated? In which state of the USA can you find the Death Valley? Z takimi i innymi pytaniami musieli się zmierzyć uczestnicy I Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Konkurs skierowany był dla uczniów ZS nr 2 w Opatowie oraz uczniów gimnazjum i szkół podstawowych z powiatu opatowskiego. Wszystkich uczestników konkursu przywitała dyrektor ZS nr 2 - pani Małgorzata Szczepańska, która podkreśliła jak ważna jest znajomość języka angielskiego w dzisiejszych czasach oraz podziękowała za tak liczny udział młodzieży w tym wydarzeniu.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się rozległą wiedzą z zakresu szeroko rozumianych realiów krajów anglojęzycznych. Pytania konkursowe dotyczyły zarówno polityki jak i kultury czy geografii danego kraju. Poziom wiedzy uczestników konkursu był bardzo wysoki, a różnice w punktacji między pierwszym, drugim i trzecim miejscem były minimalne.

W kategorii gimnazjum/szkoła podstawowa zwyciężyła Weronika Beraś z gimnazjum z Lipnika, na drugim miejscu był Damian Dudek z Iwanisk,  a na trzecim miejscu uplasował się uczeń ze szkoły w Lipniku Patryk Bober. W kategorii LO i technikum najlepsza okazała się Kinga Radosz, uczennica klasy 2B, na drugim miejscu uplasował się Michał Frejlich z klasy 3A, natomiast trzecie miejsce zajęli ex aequo Jan Lis z klasy 1B oraz Mariusz Stadryniak z klasy 2A. Laureaci otrzymali nagrody książkowe i materiały do nauki języka angielskiego, a wszyscy uczestnicy konkursu pamiątkowy dyplom. Organizatorzy konkursu, nauczyciele języka angielskiego z ZS nr 2 w Opatowie p. Monika Czerwińska, p. Agnieszka Grad oraz p. Aneta Kucharzyk dziękują pani Iwonie Otrębie z Iwanisk oraz panu Michałowi Góździowi z Lipnika za współpracę i przygotowaniu uczniów do konkursu. Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...