Starania o Diamentowy Indeks AGH
piątek, 08 lutego 2019 12:44

W dniach 2 i 3 lutego 2019r. w Pińczowie odbył się drugi etap konkursu O Diamentowy Indeks AGH" z dwóch przedmiotów: geografii, w której udział wzięła Anna Grzebyk z klasy IIIB, przygotowująca się pod kierunkiem pani Małgorzaty Kołodziej oraz matematyki, gdzie do zmagań stanęli Edyta Gierada oraz Filip Kryj-Gawroński z klasy IIIB, pracujący pod kierunkiem pani Moniki Wosik.

Olimpiada, która składa się z trzech etapów i organizowana jest przez Akademię Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie. W założeniu olimpiada jest odmianą olimpiad tradycyjnych, mającą na celu pogłębienie wiedzy z przedmiotów uwzględnianych przy rekrutacji na uczelnie. Aby awansować do kolejnych etapów Olimpiady, trzeba uzyskiwać co najmniej 70% spośród możliwych do zdobycia na danym etapie punktów.
Celem Olimpiady jest zachęcanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do intensywniejszej nauki przedmiotów ścisłych i przyrodniczych.

 

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...