„Cudze chwalicie swego nie znacie”-konkurs wiedzy o turystyce Regionu Świętokrzyskiego
piątek, 01 lutego 2019 11:25

Z czego słyną Jędrzejów, Kurozwęki, Bałtów? Kto założył Szkołę Akademiczno-Górniczą w Kielcach? Gdzie znajduje się ośrodek Tradycji i Garncarstwa ? - to tylko niektóre z pytań, na które musieli odpowiedzieć uczniowie „Bartosza” biorący udział w etapie szkolnym I edycji  konkursu „Cudze chwalicie swego nie znacie - walory turystyczne województwa świętokrzyskiego.”Konkurs organizowany jest przez Staropolską Szkołę Wyższą w Kielcach pod honorowym patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty oraz Prezesa Świętokrzyskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Wzięło w nim udział ponad 40 uczniów opatowskiego „Bartosza”. Celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych zainteresowania walorami turystycznymi swojego regionu.Do II etapu zostało zakwalifikowanych, zgodnie z regulaminem konkursu, dwóch uczniów z najwyższą liczba punktów w szkole: Damian Pawlicki z kl.1 Technikum Ekonomicznego i Piotr Jędrzejewski z kl.1 LO. Etap wojewódzki  odbędzie się w 22 lutego2019 r. w Kielcach.

Młodzież przygotowywała się do konkursu pod kierunkiem nauczycieli geografii: Małgorzaty Stępień i Małgorzaty Kołodziej.

 

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...