Bal studniówkowy 2019 [aktualizacja]
sobota, 12 stycznia 2019 00:54

„Bo coś w szaleństwach jest młodości, wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu, co jest mądrzejsze od mądrości I rozumniejsze od rozumu” – tymi słowami tegoroczni maturzyści Liceum Ogólnokształcącego im. B. Głowackiego rozpoczęli swoją Studniówkę. Z nostalgią wspominając początki nauki w tej szkole, uświadomili sobie, że są już na ostatnim etapie drogi w dorosłość. Prowadzący uroczystość: Mateusz Skrok z IIIa, Sandra Kolasa z III b, Julia Partyka z III c i Magdalena Kot z III d przypomnieli, że już tylko 114 dni dzieli uczniów klas trzecich od egzaminu dojrzałości. Jednak na czas studniówki radzili zapomnieć o wszelkich trudnościach, by móc w pełni oddać się radosnej zabawie. Zgodnie z tradycją maturzyści rozpoczęli ten wyjątkowy wieczór staropolskim tańcem – polonezem.

 

Następnie głos zabrali przedstawiciele rodziców: pani Dorota Pustuła i pan Piotr Grzesik. W swoim wystąpieniu wyrazili wdzięczność dla dyrekcji szkoły, wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły za ich wysiłek, starania włożone w przygotowanie młodzieży do dalszego kształcenia i życia. Życzyli maturzystom samych dobrych wyborów i udanej zabawy na balu studniówkowym.

Dalsze podziękowania popłynęły już od samych maturzystów. Najpierw dla pani Dyrektor Haliny Najmanowicz oraz pani Barbary Kasińskiej za stworzenie wspaniałych warunków do zdobywania wiedzy. Następnie do wychowawców: Joanny Lawędy, Moniki Wosik, Barbary Szczechury i Małgorzaty Kołodziej za opiekę i przygotowanie do dorosłości oraz pani Małgorzaty Szczepańskiej za przygotowanie choreografii poloneza i walca. A w końcu do wszystkich nauczycieli za ich „cierpliwość i wytrwałość w niesieniu daru nauki”. Oprócz ciepłych słów i kwiatów maturzyści przygotowali muzyczną dedykację dla pedagogów – pokazowy walc.

Głos zabrali również: pan Starosta Tomasz Staniek oraz pani Wicestarosta Małgorzata Jalowska. Wystąpienie rozpoczęło się wspomnieniem pana Starosty z jego balu studniówkowego. Następnie pojawiło się zapewnienie, ze władze powiatu zrobią wszystko, by maturzyści mogli związać swoją przyszłość z ziemią opatowską. Na koniec państwo starostowie życzyli uczestnikom studniówki szampańskiej zabawy do białego rana.

Pani Dyrektor Halina Najmanowicz w swoim wystąpieniu życzyła tegorocznym maturzystom przede wszystkim, by magiczna liczba 100 pozostała z nimi zwłaszcza na egzaminie maturalnym. Następnie dokonała uroczystego otwarcia Studniówki 2019.

Młodzież z klas maturalnych swoim rodzicom dedykowała piosenkę pt. „Dłoń”, którą wykonały: Natalia Dziama i Natalia Stawiarz z kl. IIId. Szkolny zespół w składzie: Filip Ozdoba (IIId), Błażej Słowiński (IIIa) i Mateusz Kędzierski (IIIc) wykonał utwór „Matura” dla swoich koleżanek i kolegów z klas trzecich.

Część oficjalną zakończył walc młodzieży z nauczycielami. Kolejne godziny upływały na świetnej zabawie, która trwała do białego rana.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...