Uczniowie Bartosza w eliminacjach okręgowych Olimpiady Statystycznej
piątek, 11 stycznia 2019 12:02

9 stycznia 2019r w siedzibie Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach odbył się drugi etap III Olimpiady Statystycznej. Organizatorem olimpiady jest Polskie Towarzystwo Statystyczne i Główny Urząd Statystyczny. Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego reprezentowało troje uczniów klasy IIb o profilu politechnicznym i ekonomicznym: Agnieszka Krakowiak, Maciej Grześkiewicz i Adrian Szostak, którzy zostali zakwalifikowani do drugiego etapu przez organizatorów olimpiady.

Tematyka olimpiady, ujęta w sześć obszarów tematycznych jest skorelowana z treściami przedmiotów: matematyka, informatyka, ekonomia, statystyka, przedsiębiorczość, geografia, przyroda.

Uczniowie biorący udział w olimpiadzie muszą się wykazać wiedzą i umiejętnościami znacznie wykraczającymi poza podstawę programową szkoły średniej. Zadaniem uczestników jest rozwiązanie dwóch testów składających się z kilkudziesięciu pytań o zróżnicowanym stopniu trudności z zakresu: przedmiotu, metod badań statystycznych, analizy struktury, współzależności zjawisk masowych, podstawy rachunku prawdopodobieństwa, rynku, gospodarki, przedsiębiorstw, przemian społeczno- gospodarczych świata i Polski, technologii, przyrody, nauki o zdrowiu.

W zawodach okręgowych rywalizowało ze sobą kilkudziesięciu uczniów wszystkich typów szkól ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego. Wyniki drugiego etapu poznamy wkrótce.

Opiekunami młodzieży jest nauczyciel matematyki pani Monika Wosik i nauczyciel geografii pani Małgorzata Stępień.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...