Sukces uczennicy „Bartosza” w olimpiadzie z języka angielskiego
środa, 02 stycznia 2019 10:40

Miło nam poinformować, że uczennica klasy IIIc Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Opatowie,  Gabriela Grad, decyzją Komitetu Głównego została zakwalifikowana do etapu okręgowego 43 Olimpiady Języka Angielskiego. Ważnym celem, jaki ma spełniać Olimpiada, jest aktywizacja uczniów, by poprzez celowe zdobywanie wiadomości podnosili ogólny poziom wiedzy, przygotowując się tym samym znacznie lepiej do samodzielnego studiowania. Eliminacje szkolne odbyły się 13.11.2018r. i polegały na rozwiązaniu testu składającego się z 60 zdań podzielonych na struktury gramatyczne i leksykalne. Poziom językowy testu znacznie wykraczał poza podstawę programową szkoły ponadgimnazjalnej.

Etap okręgowy konkursu odbędzie się 07.01.2019r. i jest zbliżony, pod względem trudności, do wymagań jakie stawiane są kandydatom na studia filologii angielskiej. Kandydaci rozwiązują dwa testy gramatyczne (wielokrotnego wyboru i tłumaczeniowy), test słownictwa (wstawianie słów w luki), test czytania oraz globalny test luk (close test). Ostatnim składnikiem zestawu jest test wiadomości kulturowych, który dzieli się na część amerykańską i brytyjską.

Opiekunem merytorycznym jest Monika Czerwińska – nauczyciel języka angielskiego.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...