Wigilia w Bartoszu
piątek, 21 grudnia 2018 09:30

Dziś Boga możesz wziąć na ręce… Te słowa stały się mottem spotkania wigilijnego, które odbyło się w Bartoszu 20 grudnia 2018 roku. Uczestniczyła w nim społeczność szkolna - dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice i uczniowie. Zaproszenie na tę uroczystość przyjęli również Państwo Starostowie - Pan Tomasz Staniek oraz Pani Małgorzata Jalowska.

Na wigilijne spotkanie młodzież przygotowała koncert kolęd i pastorałek polskich. Każda klasa wybrała według swoich upodobań jeden utwór i we własnej aranżacji go wykonała. Interpretacja tradycyjnych utworów bożonarodzeniowych była bardzo ciekawa, dała młodzieży możliwość wykazania się własnymi pomysłami, talentami i uzdolnieniami. Uczniowie każdej klasy przedstawili również życzenia świąteczne i noworoczne.

Następnie głos zabrał Pan Starosta, wyrażając swoje życzenia oraz zaprosił wszystkich nauczycieli oraz pracowników administracji do zaśpiewania kolędy „Bóg się rodzi”.  Pani dyrektor Halina Najmanowicz przekazała życzenia dla społeczności szkolnej oraz podziękowania za świąteczne akcje charytatywne, w których uczestniczyła młodzież szkolna. Dopełnieniem wigilijnego spotkania były słowa Ojca Adriana, który wskazał potrzebę szukania dobra w sobie - nieba we własnym wnętrzu.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...