Fizyka w Bartoszu nie tylko przy tablicy
piątek, 21 grudnia 2018 09:26

19 grudnia 2018r. młodzież opatowskiego Bartosza wzięła udział w zajęciach przygotowanych przez wykładowców i studentów Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa. Uczniowie poznawali fizykę poprzez eksperyment i doświadczenia na ciekłym azocie. Zajęcia rozpoczęły się od wykładu dr inż. Pawła Janowskiego, pełnomocnika dziekana ds. promocji wydziału fizyki AHG, który przybliżył zastosowanie substancji promieniotwórczych. Następnie studenci z Krakowa zaprezentowali ciekawe doświadczenia z ciekłym azotem, m.in. wybuch azotowy.

 

Jak podkreśliła Pani Dyrektor Halina Najmanowicz, fizyka to nie tylko tablica, zadania i książka. Poprzez udział w takich zajęciach oraz ćwiczenia laboratoryjne uczniowie mają możliwość zastosowania wiedzy zdobytej w szkole w doświadczeniach praktycznych.

Spotkanie było możliwe dzięki inicjatywie i zaangażowaniu nauczyciela fizyki opatowskiego Bartosza- Pana Mirosława Pargieły, absolwenta krakowskiej AGH, który od wielu lat współpracuje z uczelnią.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...