Sukces geograficzny uczniów Bartosza
czwartek, 20 grudnia 2018 09:32

Kolejny raz młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego  znalazła się w gronie elity geograficznej województwa świętokrzyskiego, bowiem dwoje uczniów: Dominika Chmielewska z kl. II b i Damian Kasprzycki z kl. Ia zostało zakwalifikowanych przez Komitet Główny  XLV Olimpiady Geograficznej do etapu okręgowego. Uczniowie w etapie szkolnym przygotowali prace badawcze. Dominika opracowała projekt jednodniowej wycieczki pieszej „Od Gombrowicza do Kadłubka – piesza wycieczka szlakiem osobliwości geobotanicznych Ziemi Opatowskiej”.

Damian natomiast przedstawił  „Wpływ wydobycia surowców mineralnych na środowisko geograficzne w gminie Łagów

Udział w olimpiadzie daje możliwości poszerzenia i ugruntowania wiedzy geograficznej  potrzebnej do uzyskania wysokiego wyniku na maturze z geografii na poziomie rozszerzonym, a w dłuższej perspektywie podjęcia studiów związanych z tym przedmiotem m. in. ekonomia, geodezja, prawo, logistyka na prestiżowych uczelniach (SGH, AGH, UJ).

Etap okręgowy  XLV Olimpiady Geograficznej odbędzie się w dniach 9-10 lutego 2019 roku.

Opiekę merytoryczna nad uczniami  sprawuje pani. Małgorzata Stępień-nauczyciel geografii.

{gallery}sukces-geograficzny-bartosza{gallery}

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...