Wolontariusze z Bartosza z życzeniami i kolędą
czwartek, 20 grudnia 2018 09:27

W dniu 14 grudnia 2018 roku młodzież klasy III b opatowskiego Bartosza pod opieką pani Małgorzaty Szczepańskiej w ramach realizacji zadań wynikających z Szkolnego Programu Wolontariatu odwiedziła Dom Pomocy Społecznej w Opatowie. Licealiści przybyli do podopiecznych ośrodka z radością i serdecznością wyrażoną w poetycki sposób, z życzeniami świątecznymi połączonymi ze wspólnym śpiewaniem kolęd i rozmowami. Było to wyjątkowo wzruszające spotkanie, niosące podopiecznym pokój i dobro, zadumę i poczucie bliskości oraz bezinteresownej troski.

 

Uczennice przygotowały własnoręcznie poczęstunek na wspólne kolędowanie. Były to świąteczne pierniki, faworki, makowce, ciasteczka – słodkie specjały, jak nakazuje tradycja kuchni świątecznej. A wszystko to udekorowane wielkim sercem i chęcią niesienia pomocy starszym, opuszczonym, chorym i często samotnym ludziom.

Takie spotkania to wspaniała lekcja zrozumienia drugiego człowieka, jego wartości, refleksji i zadumy nad ludzkim losem, a nade wszystko nauka wrażliwości i kształtowania systemu wartości młodych ludzi. To przekonanie, iż Boże Narodzenie jest w każdym z nas, niezależnie od wieku, trzeba jedynie sięgnąć do własnego wnętrza. Uczniowie klasy III b po raz ostatni w tym roku odwiedzili ośrodek, ale doświadczenia i emocje z tych spotkań na pewno pozostaną na bardzo długo.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...