Dzień z profilaktyką
wtorek, 04 grudnia 2018 09:24

W dniu 30. 11. 2018 roku uczniowie Liceum i Technikum Zespołu Szkół Nr 2 w Opatowie uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez trenera z Małopolskiego Centrum Profilaktyki. Zajęcia trwały cały dzień a uczestniczące w nich klasy zajmowały się problemami dostosowanymi do potrzeb danej grupy. W kręgu zainteresowań znalazły się m.in. wpływ urządzeń mobilnych na rozwój psychofizyczny, definiowanie przypadków uzależnień, fakty na temat faz i mechanizmów uzależnienia, a także przyczyny wchodzenia młodzieży w nałogi.

Młodzież zdobyła wiedzę z zakresu agresji i przemocy, ze zwróceniem szczególnej uwagi na przyczyny zachowań agresywnych, znaczenie właściwej komunikacji w grupie, jako elementu niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Szczególną uwagę zwrócono na istotę komunikacji w przeciwdziałaniu zachowaniom niepożądanym. Zajęcia wpisują się w Szkolny Program Wychowawczo Profilaktyczny a zorganizowała je pedagog szkolna Agnieszka Miśkiewicz.

Przedsięwzięcie w całości zostało sfinansowane ze środków przyznanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Opatowie.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...