Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka” w Bartoszu
wtorek, 27 listopada 2018 13:14

Od 2015 roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. B. Głowackiego biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Fraszka”. Celem konkursu jest propagowanie polskich tradycji, obrzędów, kultury regionalnej jako wartości ponadnarodowych oraz szerzenie wśród młodzieży wiedzy o języku polskim i miejscu literatury polskiej w Europie (zarówno w aspekcie historycznym, jak też współczesnym). W tegorocznej X edycji wzięło udział 9 uczniów z klasy IIIa o profilu prawniczo- medialnym: M. Skrok, B. Słowiński, M. Szczepańska, M. Frejlich, P. Chmielewski, N. Szczucka, A. Strzyż, R. Koza, M. Szczepańska.

 

Konkurs składał się  z testu zawierającego 30 pytań z zakresu znajomości literatury, nauki o literaturze i nauki o języku oraz zwięzłej części opisowej, w której uczestnicy  mieli za zadanie przedstawić, jak według nich wyglądałby świat pełen magicznych przedmiotów i postaci na podstawie tekstów kultury.

Młodzież do konkursu przygotowywała się pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego - Joanny Lawędy. Jego wyniki poznamy w marcu.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...