Ogólnopolski Konkurs Geograficzny Geo-Planeta 2018
wtorek, 27 listopada 2018 12:19

W dniu 21 listopada 2018 r uczniowie Bartosza po raz kolejny zmierzyli się z zadaniami w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym „Geo-Planeta” W tym roku wzięło w nim udział 25 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Konkurs od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów. Uczniowie naszej szkoły wielokrotnie zdobywali wyróżnienia. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii Uniwersytetu Warszawskiego.

Ideą konkursu jest:

- szerzenie wśród młodzieży wiedzy o geografii Polski i świata.

-rozwijanie wśród młodzieży pasji do poznawania i odkrywania różnorodnych miejsc i zakątków świata i Polski.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali  przygotowany przez organizatorów konkursu test składający się z trzydziestu pytań zamkniętych, częściowo z wykorzystaniem mapy topograficznej. Musieli także wykonać zadanie opisowe, w którym każdy z uczestników miał za zadanie wybrać najciekawszy region Polski, opisać go i uzasadnić swój wybór.

Mamy nadzieję, że udział w konkursie dostarczył uczniom rozrywki umysłowej, był również sprawdzianem wiedzy i umiejętności z zakresu geografii.

Prace oceni Jury powołane przez patronów naukowych konkursu. Młodzież pozna wyniki do 31 marca 2019r.

Uczniowie przygotowują się do konkursu pod kierunkiem nauczycieli geografii: Małgorzaty Stępień i Małgorzaty Kołodziej. Szkolnym organizatorem konkursu jest p. Małgorzata Stępień.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...